niedziela, 11 grudnia 2016

Czy macie kudłate serca?

Chciałbym Wam dziś krótko opowiedzieć o mojej pracy w Schronisku dla Bezdomnych (BEZCENNYCH) Zwierząt w Orzechowcach, zainteresować pewną inicjatywą a tym samym poprosić o wsparcie.


Obecnie mam pod opieką ponad 200 zwierzaków (około 130 psów i 70 kotów). Pełna miska, w miarę przestronny boks, codzienna możliwość wybiegania się po sektorze czy weekendowego spaceru z którymś z wolontariuszy to zdecydowanie za mało dla tych wrażliwych istot. Codziennie spogląda na mnie dwieście par tęsknych oczu zwierząt, w większości pamiętających, że jeszcze niedawno miały dom i opiekuna, stanowiły część jakiejś rodziny, ktoś zapewniał im towarzystwo, głaskał, bawił się, wyprowadzał na spacery, po prostu był. Wiele z tych oczu jest też smutnych i przerażonych, ponieważ nigdy dobrego domu nie miały. Trafiły do nas wygłodzone, skatowane, chore, odebrane ludziom, którzy w swym okrucieństwie i bezmyślności wypaczyli definicję istoty rozumnej i mimo milionów lat ewolucji i tysięcy lat rozwoju cywilizacji udowadniają, jak zdegenerowanym i niedoskonałym jesteśmy gatunkiem.

Bez względu na to, czy te zwierzaki rzeczywiście do tej pory zaznały ciepła i miłości, czy ktoś się nad nimi znęcał, każde z nich zostało skrzywdzone przez człowieka, który porzucił je jak niepotrzebną rzecz. Naszą misją jest nie tylko zapewnienie jak najlepszych warunków pobytu zwierząt w schronisku ale również poszukiwanie dla nich nowego domu. Każda udana adopcja jest największą naszą radością, jednak za każdym razem napawa nas obawą, czy rzeczywiście wydaliśmy zwierzaka odpowiednim osobom.

Bez względu na to ilu darczyńców udało mi się pozyskać i ile jeszcze dodatkowego wsparcia będę mógł zorganizować to jest to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Musimy zapewnić godny byt dwustu przebywających tu zwierzętom, zakupić im karmę, zapewnić bardzo kosztowną lecz niezbędną opiekę weterynaryjną, poprawić warunki bytowania, szczególnie w zimnych miesiącach poprzez remont boksów i zakup bud, itd. Oprócz karmy potrzebna nam jest blacha, winklówki, siatka ogrodzeniowa, panele, deski, styropian, płytki chodnikowe, itd. Nadmienię, że prace, które wykonujemy w Schronisku dokonywane są systemem gospodarczym przez naszych pracowników z materiałów pozyskanych z inwestycji i rozbiórek od instytucji miejskich oraz osób prywatnych. Tak naprawdę to po prostu uprawiam "żebractwo", stukając od drzwi do drzwi dla pozyskania wsparcia czy finansowego czy materialnego dla Schroniska oraz działam na zasadzie "gratowozu", czasem przeszukując śmietniki, pustostany, place budowy, itp. w poszukiwaniu niepotrzebnych komuś a dla mnie cennych materiałów, które mógłbym wykorzystać do remontów czy wykonać z nich niezbędne elementy wyposażenia psich czy kocich sektorów. Często, ze względów formalno-prawnych stoję pod ścianą ponieważ obowiązują mnie różne nieprzystające do schroniskowych realiów i potrzeb przepisy, wisi nade mną szereg jednostek nadzorujących i kontrolujących a umiejscowienie tego Schroniska w strukturach samorządowych blokuje mi w wielu przypadkach możliwości pozyskania funduszy czy wykorzystania ich na to co w danej chwili jest nam niezbędne do funkcjonowania.

Znalazłem jednak pewne rozwiązanie zainicjowałem powstanie stowarzyszenia, którego celem statutowym jest wyłącznie wsparcie dla naszego Schroniska.

Z radością i dumą pragnę Was więc poinformować o powstaniu Stowarzyszenia "Kudłate serce", którego celem statutowym jest szeroko pojęte wsparcie i działalność na rzecz naszych podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach, poprzez m.in organizowanie zbiórek pieniężnych i rzeczowych, organizowanie bazarków dla schroniska oraz realizowanie wszelkich pomysłów, które pomogą naszym zwierzakom lepiej znosić oczekiwanie na nowe domy.

Inicjując powstanie tego Stowarzyszenia postawiłem na przyjaciół, ludzi pomysłowych, którzy bezinteresownie i z wielkim zapałem angażowali się w realizację wielu form wsparcia naszego Schroniska, m.in. zbiórki karmy i akcesoriów dla zwierzaków, organizację rewelacyjnego konkursu powiatowego "Zwierzęta czują", wystawy fotograficzne o naszych zwierzętach, kiermasze szkolne, z których dochód był przeznaczony na rzecz naszych zwierzaków, pozyskanie grantu pieniężnego umożliwiającego wyposażenie naszej kociarni w drapaki, domki, legowiska, i wiele innych działań.

Wspierając "Kudłate serce" macie pewność, że każda złotówka czy rzecz materialna trafi tam gdzie powinna, czyli do Schroniska a każda akcja czy działanie będą ukierunkowane na poprawę bytowania schroniskowych zwierzaków. To również ogromne wsparcie dla moich pomysłów dotyczących rozwoju Schroniska, których ze względów finansowych lub formalnoprawnych nie mogłem realizować.

Proszę o polubienie strony i wpieranie stowarzyszenia.Tylko dzięki wspólnemu zaangażowaniu Stowarzyszenie "Kudłate serce" będzie mogło w pełni rozwinąć skrzydła i pomagać orzechowskim bezdomniakom.

Stowarzyszenie "Kudłate serce" jest obecne w internecie na fanpage:

https://www.facebook.com/kudlate.serce/

oraz na oficjalnej stronie:

http://www.kudlate-serce.pl/

Darowizny można wpłacać na konto Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie "Kudłate serce"
NR KONTA: 82 1750 0012 0000 0000 3545 9887

Wpłaty zagraniczne (Donations from other countries):

BIC (SWIFT) RCBWPLPW
IBAN PL 82 1750 0012 0000 0000 3545 9887

8 komentarzy:

 1. Świetna inicjatywa, w kupie siła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspieramy , podziwiamy i popieramy !

  OdpowiedzUsuń
 3. Przemek, na razie polecam, udostępniam, promuję, w grudniu już grosza nie wyduszę niestety, ale w styczniu będę pamiętać, powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzymy Wam wesołych chwil z Rodziną,
  w której skład przecież wliczają się też ukochane Koty
  (oraz inne zwierzątka), aby były z Wami w cieple
  - dlatego wszystkim szukającym Domu życzymy,
  by Domek i Opiekun na Zawsze się odnalazł -
  i zasmakowały wraz ze swoim Człowikiem
  pyszności świątecznych (które nie szkodzą),
  I żeby pod choinką było to, czego Wy i Wasi
  najukochańsi pragniecie najbardziej...
  ...niekoniecznie materialnego.
  A także zdrowia Wam i Waszym Kudłatym!
  Spełnienia najskrytszych marzeń!

  OdpowiedzUsuń
 5. Musisz być cudownym człowiekiem znajdując czas i pomagając. W takich ludziach nadzieja

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak czytam Twoje artykuły to siłą rzeczy moje serce staje się jakby bardziej "kudłate" :P

  Wpadajcie na bloga, jeśli interesujecie się nowinkami z tematyki SEO:
  https://www.grupa-tense.pl/blog/zderzenie-pokolen-recepta-vodafone-na-niedzielny-obiad/

  OdpowiedzUsuń