PlaKOTy

PlaKOTY, czyli kocie plakaty mojego autorstwa.

Uwaga! Obrazki na tym blogu po kliknięciu otwierają się w lightboxie, który ma ograniczone rozmiary. Aby uzyskać lepszy, bo większy widok możecie kliknąć prawym przyciskiem myszy na obrazek i nacisnąć "otwórz w nowym oknie lub karcie".


Koci Mściciel. Przeciwko aktom okrucieństwa wobec zwierząt.
Mephisto Avenger. Against Cruelty to Animals. You will be Punished.


Świat według Mefisto:Nowy Whiskas...CHWDPsom... Mefisto grafficiarz

Wędrując uliczkami mego urokliwego miasta, nie mogę ścierpieć bezmyślnych aktów wandalizmu, poprzewracanych kubłów, zdewastowanych przystanków, ławek, walających się śmieci, psich kup, czy też bazgrołów często nawet na świeżo odnowionych, zabytkowych kamieniczkach. O ile samo grafitti jako sztukę czy środek artystycznego wyrazu popieram jeżeli zdobią a nie szpecą jakiś kawałek muru, to głupich napisów i pseudo tagów nie trawię.

Zastanawiałem się jednak, co napisałby na murze mój kocur Mefisto, gdyby był grafficiarzem...


Oczywiście, tego plaKOTa nalezy traktować z przymrużeniem oka. Legendarny konfilkt psy kontra koty przypomina pseudo wojenki kibiców przeciwnych klubów piłkarskich. Nie mam też nic przeciwko psom, tylko ich właścicielom, którzy nie sprzatają po nich śmierdzących niespodzianek pozostawianych na chodnikach, trawnikach, piaskownicach.

PS. Jak zwykle wyjaśnienie dla pewnego pana radnego. W widocznym na plakacie CHWDP każdy się dopatrzy tego co chce i odczyta na swój sposób. Tradycyjnie więc informuję, że pod w/w literki można podłożyć dowolne słowa z jakże bogatego słownika języka polskiego. Mi np. wyszło: CHleba Wszystkim Dobrym Psom.Nosidełko dla kota. Cat Carrier.
Mefisto w aktach CIA (Cat's Intelligence Agency) i FBI (Feline Bureau of Investigation):


Bladym wtorkowym świtem dnia 20 grudnia 2011 posadami budynku przy ul. Zawiszy Czarnego wtrząsnął donośny huk wyrywając domowników ze snu. Brutalnie zbudzeni mieszkańcy usłyszeli przenikliwy głos: "Ja p..., no i ch... w bombki strzelił"(*). Przybyły na miejsce zdarzenia patrol odnotował zniszczenie mienia prywatnego dokonane przez niewiadomego sprawcę.Zebrane w toku oględzin ślady, materiał genetyczny oraz dowody popełnienia przestępstwa, jednoznacznie wskazywały na wielokrotnie notowanego za drobne przewinienia Mefisto (Mefistofelis) znanego też w Schronisku dla Nieprzystosowanych Zwierząt jako Heweliusz.

Błyskotliwa akcja poszukiwawcza zakończyła się pełnym sukcesem. Sprawnie i szybko zlokalizowano miejsce pobytu podejrzanego, którym była znana w przestepczym światku dziupla "Pod Taboretem", w której zamelinowanym personom wydaje się, że stają się niewidzialni.

Ze względu na niewielkie straty materialne oraz niską społecznie szkodliwość czynu, odstąpiono od wymierzenia kary. Wobec M. zastosowano pouczenie słowne.

(*) Wyjaśnienie dla pewnego radnego, znanego z cytowania na forum publicznym wypowiedzi z prywatnego profilu innych osób. Cytowane w opisie zdarzenia zdanie ""Ja p..., no i ch... w bombki strzelił" zawiera wykropkowane wyrazy "ch..." oraz "p...", co jednym da pole do wstawienia w miejsce kropek wyrazów powszechnie uznanych za wulgarne lub obelżywe, a dla innych dowolnych wyrazów wystepujących powszechnie w języku polskim, takich jak np.: chomąto, chabeta, pogrzebacz czy paprykarz. Równocześnie informuję, że publiczne odtwarzanie, kopiowanie, rozpowszechnianie na różnych nośnikach, upublicznianie bez zgody autora jest uregulowane prawem autorskim i w związku z tym należy odprowadzić tantiemy autorskie na moje konto, czego pan radny nie dokonał podczas poprzedniego publicznego donosu!


Bij Bolszewika tą czerwoną zarazę...

Uświadomiony historycznie i światopoglądowo Mefisto na plakatach propagandowych. Bij Bolszewika tą czerwoną zarazę... (na tą czarną też przyjdzie czas...)

Mephisto: KOTT MIT UNS!
Elitesoldaten gegen den Bolschewismus!


In KOT We Trust!
Mephisto's Squadron of Death
Against Bolshevism!El Catmandante


Mefisto "Meow" PavarottiHeroiczne sny Mefisto:

Zawsze zastanawiałem się o czym i jak śnią zwierzęta. Ciekawe jakie obrazy tworzą się w główce mego Mefisto. Czy śni o bohaterskich wyczynach, magicznych krainach, zawsze skutecznych łowach, marzy o wiecznie pełnej misce mięsiwa, czy po prostu świntuszy jak ja ;)
Znalazłem w necie coś o czym mogą marzyć nasze kocury.... zbroja kociego wojownika w wersji rycerskiej, samurajskiej, gladiatorskiej, turniejowej, które stworzył Jeff de Boer, kanadyjski artysta, tworzący bardzo oryginalne dzieła (można je obejrzeć na jego stronie: http://jeffdeboer.com/). Jestem pod wrażeniem jego wyobraźni oraz kunsztu. Jeff de Boer stworzył również zbroje w wersji dla...myszy :)

PlaKOTY, czyli kocie plakaty. Autor: Przemysław Grządziel

4 komentarze:

 1. Aha to już wiesz dlaczego u mnie nie ma choinki :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Heh, czyli też zaliczyłaś choinkową KOTastrofę :) Moi rodzice mają fajny patent: wpradziwe nie ze względu na koty, lecz małe mieskzanie, od kilku lat choinka do połowy rozłożona wisi u nich poprostu na ścianie i świetnie się prezentuje, a gdyby mieli koty to byłaby poza ich zasięgiem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne te plakaty i komiksy :)
  PS.: U mnie też nie ma choinki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Pracuję nad kolejnymi :)
   A Ty zamiast choinki możesz udekorować bombkami ten wypasiony drapak co widziałem u Ciebie na blogu :)

   Usuń