wtorek, 13 stycznia 2015

Tawerna okiem Olimpii

Dzisiejszy wpis jest nietypowy ponieważ nie znajdziecie tu ani relacji z poczynań moich kotów ani też nie będzie tu bogatego fotoreportażu o psotach tychże. Wpis zostanie zdominowany przez jeden jedyny obrazek...


Teraz już wiecie dlaczego. Nie będę przecież psuł odbioru tego dzieła żadnym zbędnym słowem czy foto migawkami z naszych poczynań.

Autorką naszego portretu jest Olimpia, córeczka naszej blogowej przyjaciółki Ateny a obie te sympatyczne istoty są opiekunkami równie cudownej kotki psotki Karboni.

Od zachwytu nad obrazkiem odebrało nam mowę, sztukę sprawnego formułowania myśli i nawet Mefisto nie jest w stanie wydobyć ze swego gardziołka arii śpiewanych tradycyjnie pod drzwiami. Oddaję więc głos Wam. Podziwiajcie... :))))


35 komentarzy:

 1. No zesz :) Calkiem jestes przystojny na tym rysunku ;) A jaka Lui sliczna i jakie koty piekne :)) No no, artysta ma dryg do uchwycenia rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo jest to wyidealizowane przedstawienie romantycznych ideałów z uwzględnieniem realistycznego odzwierciedlenia idiosenkratycznych cech osobowych modela :)))

   Usuń
 2. Nie dziwię się, że wam mowę odjęło! Cudny rysunek i sympatyczny gest. :) Zazdroszczę takiej oddanej czytelniczki i dodatkowo uzdolnionej rysunkowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olimpia z mamą regularnie nas podczytują ale nie wiem czemu tylko mama się udziela w komentarzach :)

   Usuń
  2. Udziela się i Olimpia. Nie raz trwają burzliwe dyskusje co napiszemy. A mama dlatego pisze, bo jeszcze tak młode osóbki mają czas na pisanie samodzielnie:)

   Usuń
  3. Rozumiem, czyli praca zespołowa. Komentarze pisane ręką mamy a i tak ta ręka jest kierowana przez Olimpię ;)

   Usuń
 3. Nie wiem, ile panna Olimpia liczy sobie latek, ale wiem, ze ma talent i znakomicie uchwycila podobienstwo calej rodziny. :)

  P.S. A Ty co sie u mnie nie meldujesz? Jest nowy konkurs. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, a cóż ja mogę napisać o zjawiskach paranormalnych? Owszem, doświadczam kilku fenomenów, jak np. ten gdy w dniu wypłaty spoglądam na stan konta i jakieś tam pesos widzę a jak tylko mrugnę okiem to jakiś minus się pojawia :)

   Usuń
 4. Podobieństwo uderzające, nie ma to tamto :-)
  Fajniutki rysunek narysowany od serca to widać :-)
  Piękny !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olimpia zapytana przez mamę czemu Moiry mniejszej nie narysowała dała rezolutną odpowiedź, że przecież Moira jeszcze urośnie. I jak się z tym nie zgodzić kiedy Moira rośnie jak na drożdżach?

   Usuń
  2. Rośnie, rośnie. Niedługo przegoni wagowo naszą Karbonię.

   Usuń
 5. :D Jak nas (Was) widza, tak nas (Was) maluja. Sliczne koty, szczegolnie noskopyszczki i indywidualne brzuszki. A ludzie jak wypisz-wymaluj! :))) Wesola tworczosc dziecieca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co ciekawe to można zauważyć jak przedstawia się hierarchia sympatii Olimpii. Morfeuszek jest na pierwszym miejscu a wiem, że własnie ten łobuz jest ulubieńcem :)

   Usuń
  2. Wszystkie Tawerniane koty są przez nas lubiane, ale Morfeuszek faktycznie jest naszym pupilkiem:) Te jego cuuudne minki.... eh:)

   Usuń
  3. Dlatego nie raz gdy zbytnio łobuzował w stosunku do Mefisto miałem ochotę Wam go wysłać priorytetem :)

   Usuń
  4. A to po to był Ci potrzebny nasz kod pocztowy. Pamiętaj o tym co pisałam....:) Zabezpiecz tylko odpowiednio bo wybaczenia u nas nie znajdziesz:)

   Usuń
 6. Jakie ładne, ile artystka ma lat?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taktownie nie pytałem małej damy o wiek ale jej talent jest niewspółmiernie wyższy niż wynika to z lat artystki :)

   Usuń
 7. Pięknie rysuje moja imienniczka, ma dziewczyna talent :)

  Tylko im bardziej patrzę tam na Ciebie Przemku tym bardziej mi Conchitę Wurst przypominasz ;))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olena, za Conchitę dostajesz pierwsze ostrzeżenie, za ewentualne drugie przewinienie - sprzątanie kuwety po Morfeuszu, który robi mega śmierdzące kupale :)

   Usuń
  2. Zdecydowanie stanę tutaj po stronie Przemka! Conchita wrrrr......

   Usuń
  3. Wiedziałam, że dostanę opiernicz a Przemkowi podniosę ciśnienie ;) Przemku masz na rysunku tak śliczne oczy i ufryzowaną brodę, że mi się skojarzyło... i sama bym się na kogoś wkurzyła za to porównanie. Bo tego wytworu kiełbasianego też nie mogę strawić. Mam tylko nadzieję Ateno, że nie przeczytałaś tego córce bo największą karą dla mnie byłoby zasmucenie Olimpisi :)

   Usuń
  4. Masz szczęście Oleno, nie przeczytałam....

   Pozdrawiamy

   Usuń
  5. Olenko,to grożenie kuwetą to oczywiście przekomarzanie ale od czasu tej nieszczęsnej eurowizji co rusz od dresiarstwa słyszę "conchita" :)

   Usuń
  6. Buhahaha dresiarstwo chyba za dużo denaturatu pije i im się na wzrok rzuciło ;)))) Kuwety się nie przestraszyłam, nie zapominaj, że mam 4 doopale, z czego 3 to faceci ;))))

   Usuń
  7. Ale na pewno takiego śmierdzącego klocka żadne z nich nie stawia jak Morfeusz :)

   Usuń
 8. Świetny rysunek! Takie rysunki robi się dla tych, których się bardzo lubi :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś co jest stworzone własnoręcznie i od serca jest najwspanialszym prezentem. Nawet coś bardzo kosztownego nie może się z tym równać. Ot co :)

   Usuń
 9. Bardzo dziękuję za podziwianie i opinie na temat córeczki obrazka. Muszę przyznać, że była niezmiernie szczęśliwa i dumna, że wyraziliście swoje opinie na ten temat - tym bardziej, że był jej to artystyczny debiut na taki zaszczytnym i licznym forum:)

  Serdecznie pozdrawiamy Atena i Olimpia

  Mizianki i buziaki dla całej Tawerny

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale fantastyczny prezent! Świetny rysunek i wspaniale zostaliście uchwyceni. Brawo Olimpia!

  OdpowiedzUsuń
 11. Podobieństwo uderzające:)
  Wszystkiego lepszego w tym roku:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Orka :) Potrzebujemy polepszenia i natychmiastowego zesłania łask i błogosławieństw wszelakich bo póki co doszły kolejne komplikacje ale o tym sza w komentarzach pod tym cudnym obrazkiem.

   Usuń
 12. też stwierdzam... podobieństwo niesamowite... rzeknę nawet... że jesteś szczęściarzem... bo nie każdy ma taką możliwość by ktoś go namalował...
  podziwiam i pozdrawiam całą rodzinkę
  ukłon ... malującej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, pod tym względem jestem szczęściarzem a Olimpii należą się najgłębsze ukłony za zaangażowanie i serce włożone w ten obrazek.

   Usuń