piątek, 1 czerwca 2012

Mephisto Avenger - Koci Mściciel (nowa seria kotmiksowa)

Ten blog jest poświęcony moim dwóm kocurom, Mefisto i nieodżałowanemu Baldrickowi, więc tym samym traktuje wyłącznie o kocich sprawach. Pojawiają się tu wpisy mniej lub bardziej poważne  - z przewagą tych na luzie i często z przymrużeniem oka. Jest jednak wiele rzeczy i zjawisk na tym naszym padole, które smucą, drażnią, złoszczą, przerażają. Takie, wobec których, nie potrafię przejść obojętnie. Dręczące myśli zsyłają, spać spokojnie nie pozwalają, wzburzenie wywołują, głośno krzyczeć i protestować każą. Rzeczy podłe, okrutne, odrażające... choćby takie jak przedstawione przeze mnie w poście "Okrutnicy - Miłośnicy". Zdarzają się na co dzień i wokół nas, więc choć pragnąłbym, aby było jak najmniej okazji do wywoływaniu tematu, z pewnością nieraz jeszcze będą przeze mnie opisywane, piętnowane, nagłaśniane.

Wiem, że często obraz bardziej przemawia do widza niż słowo. Biorąc pod uwagę moje epistoły i niezatrzymywalną słowną sraczkę, pomyślałem że jako narzędzia, poza słowem, użyję również moje kotmiksy.

Postanowiłem więc powołać do życia nową serię kotmiksową "Mephisto Avenger - Koci Mściciel". Oczywiście, dotychczasowe kotmiksy, nazwijmy je obyczajowo-humorystyczne, nadal będę płodził, gdyż sprawia mi to mnóstwo frajdy i mam w zanadrzu jeszcze kilka pomysłów. Nowa seria, według tego co mi wstępnie chodzi po głowie, będzie poważniejsza, mroczniejsza, może też czasem smutna i skłaniająca do refleksji, lub w charakterystyczny dla mnie sposób również humorystyczna, lecz mówiąca o rzeczach ważnych, poważniejszych, trudniejszych.

Na początek, pragnę zaprezentować Wam plakat reklamujący nową serię.

Koci Mściciel. Przeciwko aktom okrucieństwa wobec zwierząt.
Mephisto Avenger. Against Cruelty to Animals. You will be Punished.
Jak zauważyliście postać "mrocznego" Mefisto pojawiała się już u mnie wcześniej, jak choćby w kotmiksie "Przebiśniegi" znanego bardziej jako "CHWDPsom...", czy plaKOTów "Bij Bolszewika...":

 

Ale, po raz pierwszy, świadomy i zaplanowany Mefisto otrzymuje (niczym duet Dr Jeckyll i Mr Hyde) swoiste alter ego w postaci Mściciela w planowanej nowej serii kotmiksowej. Co więcej, zmieniłem "herb" naszego bohatera. Dotychczas, czaszka na piersi Mefisto, była stylizowaną na ludzką czaszką Punishera. Mściciel otrzymał zaś swój własny koci "skull & bones".

Tym samym, postanowiłem rozdzielić moje KO(T)miksy na dwa osobne działy:
"KOTmiksy - Świat według kota", czyli dotychczasowa kotmiksowa seria o Mefisto i przyjaciołach,
"KOTmiksy - Avenger, Koci Mściciel", gdzie jako pierwszy trafi (zostanie przeniesiony z poprzedniego działu) kotmiks "CHWDPsom" jako prekursor serii...


19 komentarzy:

 1. Od razu jestem fanką i mam nadzieję, że Koci Mściciel dokopie prześladowcom, tak, że będą błagać o litość!!
  (poza tym jestem zazdrosna, że to nie ja wymyśliłam słowo KOTMIKS)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Mefisto pokaże niemilcom co to znaczy KOTastrofa :)

   PS. Ktoś mnie kiedyś poinformował, że słowo kotmiks ponoć wymyślił ktoś inny. Fajnie wiedzieć, ż einni też mają wyobraźnię :) Ale autorstwa słowa plaKOT to mi nikt nie odbierze :)

   Usuń
 2. Super - Mścicielu - dokop złym !!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Strach się bać !!!!! Przed nocą nie zaglądać !!!
  Będę tu zaglądać wczesnym rankiem na wszelki wypadek :-)))

  OdpowiedzUsuń
 4. allle mam ochote Ci czyjeś zdjecie podesłać do tej serii, ale wystarczy mi że sobie wyobrażę! Nawet nie masz pojęcia jaką mi frajdę zrobiłeś :) Uscisnełabym Cie za to ale boję sie Lu :D więc ściskam Mściciela :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, kogo to byłoby zdjęcie :) Moja hipotetyczna Matylda z postu "Okrutnicy - Miłośnicy" jakże realnie objawiła się w prawdziwym życiu. Co o tym myślę, wyplułem u Ciebie pod postem: http://kocie-zapiski.blogspot.com/2012/06/podrzucony-pod-drzwi-bezik.html
   Cóż, brawa dla pani M. za otrzymanie głównej roli w charakterze niemilca w przyszłych kotmiksach o Mścicielu. Ciężko mi cokolwiek dodać ponad to co napisałem u Ciebie. Mraux, trzymaj się ciepło. Przytul od nas Bezika.

   Usuń
  2. Jak zgadłeś :D?

   Nie musisz nic dodawać na ten temat, ale jeśli chcesz pomóc.. Rób nam kotmiksy, pisz notki w sposób w jaki piszesz i nigdy nie porzucaj tego bloga. Chcę go czytać do 60-tki przynajmniej.. czyli jeszcze czterdzieści lat musiałbys tu wytrzymać :)

   Mrocznemu Mephisto dodałabym jeszcze szrame przez oko idącą :)

   Mraux - zbyt leniwa by się logować :)

   Usuń
  3. Jak zgadłem? Mądrość jednego z moich alter ego, czyli sędziwego Harry'ego z Tybetu mi podpowiedziała :))

   Zawstydziłaś mnie Mraux, naprawdę :) Serce rośnie na takie słowa. Dziękuję :)

   Pomysł ze szramą, rewelacyjny!!! Kradnę, wykorzystam, biorę się za przeprojektowanie wizerunku Mściciela! Ot co! Dziękuję! Całuję! Bezika pozdrawiam!

   Usuń
 5. @retro77: zasadzimy niemilcom takiego kopa, że w powietrzu z głodu umrą :)

  @Jasna8: rankiem czy nocą... i tak nikt nie spodziewa się hiszpańskiej Inkwizycji :) Nie wiem, kiedy pojawi się pierwszy kotmiks z serii Avenger, bo w zanadrzu mam kilka pomysłów na tradycyjną serię. Nawet wczoraj siedząc w Świątyni Dumania opracowałem w głowie dwa kolejne kotmiksy z serii "Świat według kota".

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaaa nie mogę się doczekać! Co tam słowo kotmiks - czaszka Mefisto Mściciela jest G E N I A L N A!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze, to muszę się jednak sprężyć wobec oczekiwań widzów :) Dzięki wielkie za zmotywowanie :)

   Usuń
 7. Już czekam na ciąg dalszy :))
  Faktycznie, że słowo kotmiks biega po blogosferze już od jakiegoś czasu. Osobiście ze słowem kotmiks spotkałam się po raz pierwszy przy przesympatycznym blogu PanWu http://kotmiksy.blox.pl/html. Niestety autor utonął w fundacyjno-koteryjnych obowiązkach i KOTmiksy zamilkły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście jest, ale coś tam cisza jak widzę, ostatni wpis sprzed ponad roku, czy cuś :)

   Usuń
 8. Lucek ma zakaz oglądania Twoich Kotmiksów, żeby nie przychodziły żadne głupoty do głowy! Ale ja będę śledzić z zapartym tchem ;)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech, z Lucka byłby dobry kompan w kotmikach dla Mefisto :) Każdy super bohater ma jakiegoś :)

   Usuń
 9. Świetny plakat, wspaniałe przesłanie! Czekamy! :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super ten plakat - bardzo mi się podoba klimat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Właśnie dumam koncepcyjnie czy tą nową serię tworzyć taką samą techniką, czy bardziej rysunkową. No nic, zobaczymy jak wyjdzie "w praniu" :)

   Usuń